En İyi Online Poker Sitesi Nasıl Seçilir

Online pokerin nought’ların başlarında bir tür altın acele olduğunu söylemek doğru olur. Teknolojideki gelişmeler, 2003’teki yüksek profilli Chris Moneymaker World Series of Poker ana etkinlik zaferiyle birleştiğinde, oyuna olan ilginin patlamasına neden oldu. Düzinelerce çevrimiçi poker sitesi birden ortaya çıktı ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan, şanslı olup olmadıklarını ve kâr edip etmeyeceklerini görmek için bir sandalye çekti.

(Resim: Amanda Jones)

Günümüze hızlı bir şekilde ilerleyin ve çevrimiçi pokere hala büyük bir ilgi var. Oyuna yeni başlayanlar için hangi çevrimiçi poker sitesine katılacağına karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Kapsamlı bir seçenek var, ancak hepsi mutlaka iyi bir uyum olmayacak. Bu kılavuzda, bir çevrimiçi poker odasına kaydolmadan önce aramanız gereken en önemli beş şeyi keşfediyoruz.

1. Likidite

Poker oynamak istediğiniz için bir siteye kaydolacaksınız. Mesela, ah! Ancak bu, diğer birçok oyuncunun aynı anda çevrimiçi olmasını, birlikte oturup kart oynamaya hazır olmasını gerektirir. Bir siteye para yatırdığınızı, heyecanla bir nakit masasına oturduğunuzu ve oyunun başlaması için uzun yıllar boyunca yeterli sayıda oyuncu beklediğinizi hayal edin.

Peki ya aynı birkaç oyuncu tekrar tekrar ortaya çıkıyorsa, yenilmekte zorlandığınız oyuncularsa?

Seçtiğiniz poker sitesini ararken, sağlıklı bir oyun havuzuna sahip olanı bulun. Bu şekilde, günün herhangi bir saatinde her zaman bir oyun alacaksınız ve beceri seviyesi çok daha geniş olacak. Elbette, yine de kaybedebilirsiniz, ancak kazanma şansınız daha yüksek olacaktır.

Büyük bir müşteri tabanı, aynı zamanda sosyal otorite söz konusu olduğunda büyük bir onay işaretidir – bu kadar çok insan parasını riske atmaktan ve oynamaktan mutluysa site iyi olmalıdır.

2. Oyun seçimi

Poker, birçok olasılığı olan bir oyundur. İlk olarak, oyunun farklı varyasyonları var – en iyi bilinen Texas Hold’em, daha sonra Omaha ve Beş kartlı beraberlik. Daha az popüler olan diğer varyasyonlar arasında Razz ve Stud bulunur. Bunun da ötesinde, bu oyunların bazılarının kendi içinde farklı kıvrımları vardır – limit, pot limiti veya sabit limit olmayabilir. Omaha hi-low’a ne dersin? Teke tek, altı elli veya tam masa oynayabilirsiniz.

Ve sonra poker formlarına geliyoruz. Geleneksel nakit oyun veya halka oyunu var, ama sonra turnuvalar var – tek bir masa ve çoklu masa varyasyonları. Ve turnuvalar için derin yığın, turbo, hiper turbo, nakavt ödülleri, yeniden satın almalar ve daha fazlası var!

Bir poker oyuncusunun çok büyük bir seçeneği olduğunu ve bazı insanların bir oyun türünü diğerine tercih ettiğini söylüyoruz. Sizin için altı elli, limitsiz hold’em nakit oyunları oynamak olabilir. İyi – sadece gözünüz olan çevrimiçi poker sitesinin bu oyunları sunduğundan ve düzenli olarak çalıştıklarından emin olun.

3. Güvenlik

2007’de, Absolute Poker’de ve ardından Ultimate Bet’te büyük bir hile skandalı ortaya çıktı. Bir süper kullanıcı hesabı, müşterilerin açık kartlarını görerek milyonlarca müşteriyi yağmaladı. O zamandan beri, endüstri gıcırtılı bir şekilde temizlendi, özellikle çoğu site artık tamamen lisanslı olduğu için. Bu, oyuncu fonlarını korur, kişisel verilerin güvenliğini sağlar ve oyunların ve promosyonların adil olmasını sağlar.

Lisanslı bir site arayın, ancak yoksa, belki de site, çevrimiçi kumar yasalarının belirsiz olduğu, “gri” olarak adlandırılan bir pazarda çalıştığı için, o zaman biraz kapsamlı bir araştırma yapın – bunu yapan birçok site vardır. bu konuda mükemmel bir iş.

4. Promosyonlar ve müşteri desteği

Herkes iyi müşteri hizmetini sever. Gerçek parayla oynanan bir sitede oynadığınızda, iyi bir destek beklemelisiniz. Canlı sohbet desteği seçeneği veya 7/24 e-posta desteği veya hatta bir telefon hattı olup olmadığına bakın. Kapsamlı SSS’ler veya eğitim kılavuzları da acemi poker oyuncusuna yardımcı olacaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, çevrimiçi poker endüstrisi süper rekabetçidir, bu nedenle siteler yeni müşteriler çekmek için ellerinden geleni yaparlar. Bunu yeni oyuncular için ilk kez para yatırma bonusları ile yaparlar ve harika devam eden promosyonlar ve mevcut oyuncular için ödüller. Bir bonus size diğerinden daha fazla uygun olabileceğinden, çeşitli sitelerin neler sunduğunu görmek için etrafa bir göz atın.

5. Yazılım

Son kategorimiz esastır. Çevrimiçi bir poker sitesi en iyi ödüllere ve çok sayıda cazip oyuna sahip olabilir, ancak yazılım kötüyse ve oynamak zorsa, o zaman ne anlamı var? Ne de olsa poker bir eğlence biçimidir, bu yüzden çökmeye devam eden veya gezinmesi imkansız olan bir sitede takılıp kalmak kim ister?

Belki de iyi bir tavsiye, birkaç siteye kaydolmaktır. Etrafa iyi bir göz atmadan, hangi oyunların sunulduğunu görmeden ve belki de biraz paralı oyun oynamayı denemeden para yatırmayın. Ardından, paranızı nereye harcayacağınız konusunda bilinçli bir karar verebilirsiniz.

İyi Poker Kaynakları:


  • Ekim 27, 2022