Farklı Poker Elleri Nasıl Oynanır?

Poker, öğrenmesi nispeten basit bir oyundur, ancak yeni oyuncular için en zorlu yönlerden biri, hangi elin oynamaya değer olduğunu ve hangi elin olmadığını bilmektir. 52 kartla, oyunun başında alabileceğiniz birçok farklı cep eli kombinasyonu vardır. Flop öncesi ve sonrası her kartın değerini bilmek, poker oynamayı öğrenmenin önemli bir parçasıdır. Neyse ki, diğerlerinden çok daha kolay ve bilinmesi daha önemli olan bazı eller var. Aşağıda üç ana el türü ve bunların nasıl oynanacağı yer almaktadır.

(Resim: BlackRain79)

Büyük Cep Çiftleri

Büyük cep çiftleri, en güçlü başlangıç ​​ellerinden bazılarıdır. çevrimiçi poker, zaten güçlü bir çiftiniz olduğu için. Bu çift, kendi başına kazanmak veya oyunun ilerleyen bölümlerinde potansiyel bir üçlü veya floş haline gelmek için yeterli olabilir. Sonuç olarak, bu neredeyse her zaman oynamak isteyeceğiniz bir eldir ve baştan itibaren oldukça agresif bir şekilde oynamanız gerekir. Bir rakibin floptan önce önünüzde olabilmesinin tek yolu, daha yüksek bir cep çiftine sahip olmalarıdır. Ancak, güçlü bir başlangıç ​​eli olduğu için kazanacağınızın garantisi olmadığını unutmayın. Flop rakibinizin lehine giderse, düz, floş, full house veya üç tür yine de sizi yenebilir. Büyük cep çifti örnekleri arasında AA, QQ, JJ, TT bulunur.

Yüksek Kartlar

Yüksek kart eli, 10 veya daha yüksek herhangi iki eşleşmemiş kart içeren herhangi bir eldir. Bunlar güçlü eller olabilir, ancak yolunuza devam etmek için aşağıdaki turlara ihtiyacınız var. Flop öncesi, elinde bir çift cep olan herkes tarafından yenilebilirsin ama yine de harika bir elin var. İyi bir flop, potansiyel olarak size düz bir beraberlik verebilir ve uygun kartlarınız varsa, floş olasılığı da vardır. Ayrıca en iyi çifti de arayabilirsiniz. Ancak, en üstteki kartınızdan daha yüksek bir kart varsa dikkatli olun, çünkü biri sizden daha yüksek bir çifte sahip olabilir.

Küçük Cep Çiftleri

Küçük cep çiftleri bazı durumlarda iyi ellerdir ve floptan önce önde olabilirsiniz. Bununla birlikte, floptan sonra kazanma şansı önemli ölçüde azalır ve eliniz bir tür üçlü veya tam bir ev haline gelmedikçe kolayca yenilebilir. Flopta, geliştirmek için bir tür üçlü arıyorsunuz. Aksi takdirde, neredeyse her zaman katlanır olmalısınız. Bunun olma olasılığı yaklaşık sekizde birdir ve aslında bu durumda çok güçlü bir el olmak.

El çizimi

El çizmek son el türüdür ve yüzeyde en zayıflarıdır. Ancak, çok güçlü ellere dönüşme potansiyeline sahiptirler. El çizimi, her biri farklı bir oyun tarzına sahip olan üç kategoriye ayrılabilir. 9’u kalp, 8’i gibi uygun bağlaçlar, 7’si ve 9’u gibi aralıklı boşluklu bağlaçlar ve kalp ası ve beşi gibi uygun aslar vardır. Bunların tümü, düz, floş ve hatta düz floş haline gelme şansı verebilir. Bu ellerden herhangi birini oynamak için flopu olabildiğince ucuza görmek ve kayıplarını kes olumlu bir şey gelişmemişse.


  • Ekim 16, 2022