Tüm Zamanların En İyi Dört Poker Oyuncusu

Bir poker oyunundan daha ilgi çekici ve çekici bir şey yoktur. olup olmaması önemli değil çevrimiçi poker veya bir kumarhanede poker, oyun deneyimi gerçekten canlandırıcı ve heyecan verici olabilir.

Kazanmak için kişinin tüm konsantrasyonunu yönlendirmesi, tüm sabrını kullanması ve en iyi stratejilerini kullanması gerekir.

Doyle Brunson WSOP
(Resim: USA Today)

1. Doyle Brunson

Pokeri, oyuna erken başlayan ve 85 yaşına gelene kadar bırakmayan Doyle Brunson’dan daha fazla seven başka kimse yok gibi görünüyor. Teksas doğumlu dahi, poker turnuvalarında 1 milyon dolar kazanan ilk oyuncuydu. Oyun hakkında birkaç kitap yazdı ve iki kez World Series of Poker Ana Etkinlik şampiyonu olma ayrıcalığına sahip.

World Series of Poker ilk olarak 1970 yılında gerçekleşti ve Brunson orada düzenli bir oyuncuydu. Ancak, bazı WSOP şampiyonluk etkinliği final tablolarına rağmen, 1976’ya kadar herhangi bir unvan kazanamadı. O yıl, 5.000$’lık İkiliyi Seven Draw’a ve 10.000$’lık Limitsiz Hold’em Dünya Şampiyonası’nı kazandığı yıldı. Eski Amerikalı poker oyuncusu, takip eden yıllarda sekiz WSOP bileziği daha talep etti ve en son zaferi 2005’te 5.000$ Limitsiz Shorthanded Texas Hold’em’de elde etti.

Brunson’ın turnuva kazancı yaklaşık 6 milyon dolar ve o, poker dünyasındaki en etkili güçlerden biri olarak kabul ediliyor. Televizyonda yayınlanan nakit oyunlarda düzenli olarak yer alır ve bu nedenle poker meraklıları için en tanınmış oyunculardan biridir.

Justin Bonomo WSOP
(Resim: WSOP)

2. Justin Bonomo

Justin Bonomo, Amerikalı yüksek bahisli profesyonelin 44.6 milyon dolar nakit kazancıyla dünyanın en başarılı poker oyuncularından biri. Bu olağanüstü miktarı, en iyi yarışmacılardan bazılarının yer aldığı oyunlarda olduğu kadar, yüksek roller turnuvalarında da yaptı.

Bonomo, 2005 yılında Fransa’nın Deauville kentinde düzenlenen European Poker Tour’da o sırada henüz 19 yaşında olmasına rağmen dördüncü olduğunda poker dünyasında manşetlere çıktı. 2018 yılı, iki World Series of Poker bileziği kazandığı için onun için oldukça başarılı geçti. Amerikalı deha, bir sonraki ay 10.000 Heads-Up Limitsiz Hold’em Şampiyonasına inmeden önce Mayıs 2018’de 300.000 Super High Roller Bowl’u talep etti.

Bonomo’nun başarıları bununla da kalmadı ve sonraki yıllarda birkaç tane daha kazançlı ödül kazanmaya devam etti. Becerilerini dünyanın en iyi oyuncularından bazılarına karşı kanıtlayarak itibarını büyük ölçüde artırdı.

Phil Hellmuth WSOP
(Resim: WSOP)

3. Phil Hellmuth

Phil Hellmuth en sevilen karakter olmayabilir ama oyundaki dehasını kimse inkar edemez. Sonuçta, hiçbir oyuncu olağanüstü miktarda yetenek ve beceriye sahip olmadan 15 WSOP bileziğini kazanamaz. Ayrıca turnuva kazançlarında 23 milyon dolar biriktirerek banka hesaplarını şişirdi.

Hellmuth, Wisconsin-Madison Üniversitesi’ne üç yıl katıldı, ancak pokerde kariyer yapmak için ortada kaldı. Poker Brat, 1989’da 24 yaşında WSOP’nin Ana Karşılaşmasını kazandığında herkesi şaşırttı.

Ayrıca 2012 World Series of Poker Europe’un Ana Karşılaşmasını kazanma ayrıcalığına sahiptir.

Johnny Moss WSOP
(Resim: UNLV Oyun)

4. Johnny Moss

Alan Shearer, 90’lı yıllarda İngiliz futbolunda oldukça zorlu bir güçtü. Ve forvetin ihtişamlı günlerinden bu yana çok zaman geçmesine rağmen, adı ülkede hala son derece ünlüdür. EPL gol kralı. Benzer şekilde, Johnny Moss da World Series of Poker’in ilk yıllarında oynadı, ancak başarıları o kadar büyüktü ki, adı dünyada hala popüler.

Moss, 1970 yılında açılış WSOP ana etkinliğini kazandı ve bunu 1971’de iki zafer daha kazandı. Poker’in Grand Old Man of Poker, 1974, 1975, 1976, 1979, 1981 ve 1988’de WSOP bileziklerini kazanarak parlaklığını sonraki yıllarda da sürdürdü. .

Teksas doğumlu kumarbazın nakit kazancı bilinmiyor ancak turnuva kazancı 1,25 milyon dolar. Adı 1979’da Poker Onur Listesi’ne girdi.


  • Ekim 21, 2022